Відеоаналітіка та автоматизація контролю

Ще кілька років тому камери спостереження займалися тільки одним завданням - передачею зображення кінцевому користувачеві. З розвитком процесорної техніки, системи відеоспостереження стали оснащуватися додатковим функціоналом, який покликаний допомогти людині в рутинній обробці даних і прийняття рішень. Так з'явилася відеоаналітіка - інтелектуальний аналіз відеозображення без прямої участі людини.

Найпростіший приклад відеоаналітики - детектор руху . Алгоритм реєструє зміну зображення в кадрі, яке, найімовірніше, викликане рухом об'єкта в полі зору камери і виконує якісь запрограмовані заздалегідь дії. Зазвичай, це запис в базу даних для подальшої обробки користувачем.

Найбільш поширені напрямки відеоаналітики:

  • 1Розпізнавання і підрахунок рухомих об'єктів: люди, транспорт
  • 2Розпізнавання номерів: на транспорті, на грошових купюрах тощо
  • 3Детектування подій: вторгнення в зону, перетин допустимих меж тощо
  • 4Виявлення небезпечних ситуацій: скупчення людей, залишені предмети, загоряння і задимлення тощо
  • 5Розпізнавання людських облич та пошук їх в базі даних

Особливий інтерес викликають системи, які встановлюються в громадських місцях та супермаркетах. Адже за допомогою інтелектуальних алгоритмів можна проаналізувати масу важливих показників. Відеоаналітіка в торгівлі це:

  • 1підрахунок відвідувачів, визначення їх статі і віку, побудова конверсії продажів
  • 2детектування черг біля кас
  • 3детектування наповнення торгових полиць
  • 4карта активності покупців в різних частинах торгового залу
і багато іншого.

Крім детектування і записи, комплекс відеоаналітики може не тільки відправляти повідомлення користувачу, а й самостійно керувати іншими системами. Розглянемо це на прикладі розпізнавання автомобільних номерів.

Камера спостереження, що оснащена спеціальним функціоналом (LPR, License Plate Recognition), розміщується в зоні видимості проїзду автомобілів: дорога, в'їзд на стоянку тощо. Алгоритм розпізнає автомобільний номер, країну реєстрації та напрямок руху. Всі отримані дані зберігаються в журналі для подальшого використання: пошук автомобіля за номером (або частини номера), вибірка по номеру за період:

В системі можна створити списки автономерів і налаштувати тип реакції на появу певних автомобілів. Наприклад, відправити повідомлення на вказаний e-mail або надіслати повідомлення на віддалене робоче місце. Камера також може керувати системою контролю доступу: відкривати шлагбаум при наближенні автомобіля, номер якого значиться в списку.

Зв'яжіться з нами

Подзвонити нам
+380(50)697-67-70
Viber Написати/подзвонити
+380(50)697-67-70
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Написати нам
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.