Переваги

Відеоспостереження Поява цифрових камер спостереження на початку 2000-их років визначила початок нової ери в розвитку систем безпеки. Фактично, цифрова камера - це невеликий автономний комп'ютер, підключений до телекомунікаційної мережі. Він має індивідуальні налаштунки, алгоритм поведінки і здатний автономно виконувати певні функції. У своїх проектах ми пропонуємо обладнання від одного з провідних виробників систем відеоспостереження HIKVISION

Ось деякі з основних переваг цифрових рішень:

По-перше, результат досягається за рахунок роздільної здатності видеокадру, який вимірюється в мегапікселях (Мп) . На даний момент - це 2Мп (FullHD, 1920x1080) і вище (4МП, 8Мп, 12Мп). По-друге, величезну роль грає спосіб доставки інформації. На відміну від аналогових систем, тут зображення позбавлене завад та інших дефектів, що виникають в процесі передачі відео сигналу. Та й метод подачі живлення значно надійніше.

Порівняння зображення, одержуваного від аналогової та цифрової камери (IP камері)Три камери знаходяться на відстані 10 метрів від припаркованих автомобілів. Клікніть по картинці для збільшення зображення і постарайтеся розглянути деталі в області блакитного прямокутника. Видно, що в у прикладі 2-х мегапіксельної камери можна розпізнати не тільки номерний знак автомобіля, але і інші дрібні деталі.


Однак, не варто "гнатися за мегапікселями". Якість розпізнавання інформації залежить як від роздільної здатності матриці камери, так і від встановленої оптики. Часто, підбір правильної фокусної відстані об'єктива (або ширини кута огляду ) дозволяє домогтися кращих результатів, ніж збільшення роздільної здатності.
Багато режимів налаштування зображення доступні виключно цифровим камерам. Один з хороших прикладів - ввімкнення функції широкого динамічного діапазону (Wide Dynamic Range - WDR) . Якщо в кадрі присутні одночасно і дуже яскраві і дуже темні зони, звичайна камера "усереднює" картинку. В результаті чого частина деталей втрачається. Цифрова камера робить два знімки з різною витримкою, тим самим розширюючи діапазон чутливості і проявляючи деталі:

Налаштування зображення за допомогою функції WDR (широкий динамічний діапазон)Налаштування зображення за допомогою функції WDR (широкий динамічний діапазон). Клікніть по картинці для детального перегляду.

Цифрові камери не прив'язані до обмеженої території як це було в епоху аналогового відеоспостереження, а можуть бути встановлені в будь-яких місцях, де є доступ до мережі. Кожен екземпляр працює незалежно від інших і передає інформацію на центральний пристрій зберігання і обробки, який географічно може перебувати в будь-якому місці:

Схема розподіленого відеоспостереження

У цифровій IP-камері закладений необмежений потенціал. Хороший виробник практично кожні півроку випускає оновлення програмного забезпечення камер і пристроїв управління, які усувають дрібні недоліки, розширюють існуючі можливості і привносять абсолютно новий функціонал. Таким чином, Ваша система не тільки не старіє морально, а й удосконалюється відповідно до вимог часу.

Популярні 2-ух мегапіксельні цифрові камери Hikvision (зліва направо): купольна DS-2CD2120F-I, кубічна DS-2CD2420F-I з підтримкою двостороннього звуку, циліндрична DS-2CD2020F-I, варіфокальна DS-2CD2620F-IS:

Популярні 2-ух мегапіксельні цифрові камери Hikvision (зліва направо): купольна DS-2CD2120F-I, кубічна DS-2CD2420F-I з підтримкою двостороннього звуку, циліндрична DS-2CD2020F-I, варіфокальна DS-2CD2620F-IS

Практика встановлення та експлуатації обладнання Hikvision за останні 5 років показує, що на кожну 1000 камер припадає лише 1-2 рекламації. Що є дуже хорошим показником відмовостійкості.

Будь-який проект відеоспостереження починається з рішення типових питань:

  • 1Як розташувати камери спостереження?
  • 2Якою має бути роздільна здатність та оптика?
  • 3Які специфічні параметри системи?
  • 4Як побудувати телекомунікаційну мережу?

    Але навіть коли для виконавця відповіді ясні, замовник все одно хоче знати: а що саме і в яких ракурсах будуть "бачити" камери?

    У простих випадках, ми просто розташовуємо камери на плані приміщень і даємо на узгодження замовнику. Але, якщо виникають сумніви, використовуємо фотофіксацію ракурсів. Це означає виїзд на об'єкт і фотографування видів з тих точок і такими параметрами оптики, які будуть у майбутніх камер спостереження.

    Проект відеоспостереження та охоронної системи з планованими видами камер спостереження

    Але що ж робити, якщо об'єкт знаходиться на стадії проектування або в процесі будівництва? Зафіксувати ракурси камер спостереження "на місці" не вийде. У таких випадках ми пропонуємо побудувати об'ємну 3D модель приміщень і провести візуалізацію ракурсів майбутніх камер спостереження.

    Розглянемо як це робиться на прикладі проекту супермаркету. В даному випадку, конфігурація торгового залу, аж до останнього етапу здачі магазину - розміщення стелажів і викладки товарів, відома тільки "на папері".

    Дано: план приміщень, на якому позначено розміщення елементів торгового залу. Будується 3D модель будівлі з урахуванням торгових меблів та іншого устаткування.

    Об'ємна модель торгового залу магазину

    На плані фіксуються місця спостереження і підбираються відповідні ракурси:

    Коли всі позиції оброблені, можна нанести на плани їх точне розташування і висоту. Потім виконати монтаж кабелів. А після закінчення чистової обробки залу, завершити встановлення камер спостереження.

  • Ще кілька років тому камери спостереження займалися тільки одним завданням - передачею зображення кінцевому користувачеві. З розвитком процесорної техніки, системи відеоспостереження стали оснащуватися додатковим функціоналом, який покликаний допомогти людині в рутинній обробці даних і прийняття рішень. Так з'явилася відеоаналітіка - інтелектуальний аналіз відеозображення без прямої участі людини.

    Найпростіший приклад відеоаналітики - детектор руху . Алгоритм реєструє зміну зображення в кадрі, яке, найімовірніше, викликане рухом об'єкта в полі зору камери і виконує якісь запрограмовані заздалегідь дії. Зазвичай, це запис в базу даних для подальшої обробки користувачем.

    Найбільш поширені напрямки відеоаналітики:

    • 1Розпізнавання і підрахунок рухомих об'єктів: люди, транспорт
    • 2Розпізнавання номерів: на транспорті, на грошових купюрах тощо
    • 3Детектування подій: вторгнення в зону, перетин допустимих меж тощо
    • 4Виявлення небезпечних ситуацій: скупчення людей, залишені предмети, загоряння і задимлення тощо
    • 5Розпізнавання людських облич та пошук їх в базі даних

    Особливий інтерес викликають системи, які встановлюються в громадських місцях та супермаркетах. Адже за допомогою інтелектуальних алгоритмів можна проаналізувати масу важливих показників. Відеоаналітіка в торгівлі це:

    • 1підрахунок відвідувачів, визначення їх статі і віку, побудова конверсії продажів
    • 2детектування черг біля кас
    • 3детектування наповнення торгових полиць
    • 4карта активності покупців в різних частинах торгового залу
    і багато іншого.

    Крім детектування і записи, комплекс відеоаналітики може не тільки відправляти повідомлення користувачу, а й самостійно керувати іншими системами. Розглянемо це на прикладі розпізнавання автомобільних номерів.

    Камера спостереження, що оснащена спеціальним функціоналом (LPR, License Plate Recognition), розміщується в зоні видимості проїзду автомобілів: дорога, в'їзд на стоянку тощо. Алгоритм розпізнає автомобільний номер, країну реєстрації та напрямок руху. Всі отримані дані зберігаються в журналі для подальшого використання: пошук автомобіля за номером (або частини номера), вибірка по номеру за період:

    В системі можна створити списки автономерів і налаштувати тип реакції на появу певних автомобілів. Наприклад, відправити повідомлення на вказаний e-mail або надіслати повідомлення на віддалене робоче місце. Камера також може керувати системою контролю доступу: відкривати шлагбаум при наближенні автомобіля, номер якого значиться в списку.

    Зайняті люди не сидять на одному місці. Ми знаходимося в постійному русі, але, при цьому, практично завжди маємо доступ до мережі Інтернет. У кишені - смартфон або в сумці - планшет, не важливо. Володіти ситуацією: в будь-якому місці, в будь-який час, на будь-якому пристрої - ось девіз сучасних систем безпеки.

    Доступ до системи безпеки через Інтернет Онлайн контроль з будь-якої точки світу. Ви отримуєте віддалений доступ до своєї системи через Інтернет: перегляд камер спостереження, керування охоронною сигналізацією, оповіщення про події (тривога вторгнення, зняття або постановка на охорону та ін.)

    Контроль на мобільних пристроях Підтримка мобільних пристроїв. Смартфон, планшет, ноутбук. Все що зручно і що знаходиться «під рукою». Причому, мобільні додатки практично нічим не поступаються програмам, що розроблені для стаціонарних комп'ютерів.

    Підтримка основних операційних систем Підтримка популярних платформ. Програмне забезпечення систем безпеки адаптовано для найпоширеніших операційних систем: Windows, MacOS, iOS, adndroid.

    Ми більше не прив'язані до стаціонарного монітора служби охорони. Особистий контроль і управління: цілодобово, в будь-якому місці, на звичному для вас пристрої.

    Моніторинг комплексу відеоспостереження та керування охоронною системою через Інтернет на комп'ютері і смартфоні. iVMS-4200 і iVMS-4500 від Hikvision та Integra Control від SatelПерегляд камер спостереження та керування охоронною сигналізацією через інтернет на комп'ютері і смартфоні.
    Програми iVMS від Hikvision та Integra Control від Satel

    Зв'яжіться з нами

    Подзвонити нам
    +380(50)697-67-70
    Viber Написати/подзвонити
    +380(50)697-67-70
    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Написати нам
    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.