Бездротові WiFi мережі

Стандарт WiFi був придуманий в кінці 90-их років минулого століття як альтернатива провідному комп'ютерному з'єднанню, в основному, для тимчасового підключення пристроїв. Здавалося б, нічого не віщувало біди, якби не масова поява мобільних терміналів в 2000-х: смартфони, ноутбуки, планшети. Паралельно з чим зростала і кількість WiFi мереж. І якщо в невеликих бездротових мережах зазвичай вистачає одного побутового роутера з антеною, то для об'єктів з порівняно великою кількістю приміщень (великою територією), необхідно будувати систему, що складається з декількох пристроїв, які називаються точками доступу:

Приклад побудови WiFi мережі підприємства на базі декількох точок доступу і головного контролера

Крім того, важливим фактором тут є кількість абонентів, яку здатна обслуговувати мережа. У громадських місцях цей параметр може досягати великих значень, а навантаження на систему виникає лавиноподібно, в залежності від поточної кількості мобільних користувачів.

Якими ж властивостями повинна володіти сучасна WiFi мережа підприємства?

  • 1Ефективне покриття WiFi як всередині приміщень, так і на відкритій території. Досягається проектним розрахунком і розміщенням по робочий площі достатньої кількості точок доступу. Вони рівномірно розподіляють сигнал WiFi по заданій території і не допускають перевантаження мережі при значному збільшенні абонентських пристроїв.
  • 2Підтримка мереж на частотах 2.4ГГц і 5ГГц і сучасних швидкісних стандартів. Мережа працює одночасно на двох частотах: 2.4ГГц і 5ГГц і дає максимальну швидкість як для старішої, так і для самої нової мобільної техніки.
  • 3Єдиний ідентифікатор мережі і безшовний роумінг. Переміщення абонента і перемикання його з однієї точки доступу на іншу відбувається непомітно, без необхідності нової авторизації і без обриву зв'язку.
  • 4Підтримка декількох підмереж. Зазвичай, з точки зору безпеки, мобільні абоненти діляться на «своїх» (постійні працівники підприємства, господарі будинку і т.п.) і «гостей» (тимчасові відвідувачі). «Свої» мають доступ до закритих службових ресурсів і глобальної мережі, а «гості» - тільки відкритий доступ в мережу Інтернет. Таким чином, на території створюються дві (або більше) підмережі з різними назвами і рівнем доступу.
  • 5Гнучке адміністрування. Всіма ресурсами WiFi в межах одного об'єкта управляє центральний контролер, який визначає параметри мережі. Зміна властивостей (назва та пароль мереж, які використовуються частоти і т.п.) на центральному пристрої викликає автоматичну перебудову всіх точок доступу, без необхідності зміни кожної в ручному режимі.

Найчастіше, для вирішення цього завдання, нами використовується обладнання брендів Mikrotik и Ubiquiti Networks, а комплекс будується як органічна частина комп'ютерної мережі на базі структурованої кабельної системи.

Команда Онлайн Відео Систем готова спроектувати і впровадити бездротову мережу, що володіє всіма перерахованими вище властивостями. На нашому рахунку десятки успішних проектів, які забезпечують WiFi покриття як всередині приміщень, так і на відкритих територіях, це: офіси, магазини, супермаркети, готелі, туристичні та рекреаційні об'єкти, кафе, будинки.

Чому ми?

Зв'яжіться з нами

Подзвонити нам
+380(50)697-67-70
Viber Написати/подзвонити
+380(50)697-67-70
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Написати нам
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.