Рішення

Ще кілька років тому камери спостереження займалися тільки одним завданням - передачею зображення кінцевому користувачеві. З розвитком процесорної техніки, системи відеоспостереження почали оснащуватися додатковим функціоналом, який покликаний допомогти людині в рутинній обробці даних і прийнятті рішень. Так з'явилася відеоаналітіка - інтелектуальний аналіз відеозображення без прямої участі людини.

Розглянемо один із прикладів відеоаналітики - розпізнавання державних номерних знаків автомобілів з можливістю завдання певних реакцій на події та обліком переміщення транспорту. Камера спостереження, що оснащена спеціальним функціоналом (LPR, License Plate Recognition), розміщується в зоні видимості проїзду автомобілів: дорога, в'їзд на стоянку тощо. Алгоритм розпізнає автомобільний номер, країну реєстрації та напрямок руху. Всі отримані дані зберігаються в електронному журналі для подальшого використання: пошук автомобіля за номером (або частини номера), вибірка по номеру за період.

В наступному прикладі камера Hikvision DS-2CD4A26FWD-IZS/P (8-32) встановлена ​​при в'їзді на парковку:

В системі можна створити списки автономерів і налаштувати тип реакції на появу певних автомобілів. Наприклад, відправити повідомлення на вказаний e-mail або надіслати повідомлення на віддалене робоче місце. Камера також може управляти системою контролю доступу: відкривати шлагбаум при наближенні автомобіля, номер якого значиться в списку.

Дізнайтесь більше: відеоаналітика та автоматизація контролю.

Безумовно, торговий зал - це зона особливої ​​уваги служби безпеки магазину. Товарні стелажі утворюють своєрідні "перестінки" і розбивають приміщення на частини, кожна з яких вимагає окремого контролю для відстеження фактів крадіжки. Особливість проектування системи відеоспостереження для магазину полягає в тому, що на етапі будівництва обладнання торгового залу ще не змонтовано. Все встановлюється тільки на завершальній стадії - безпосередньо перед запуском в експлуатацію. Однак, знати розміщення камер спостереження потрібно заздалегідь, щоб закласти необхідні комунікації ще до закінчення оздоблювальних робіт. Більш того, потрібно точно розуміти, що ж буде бачити служба безпеки, коли магазин почне працювати. Як побачити те, чого ще немає? На допомогу приходить 3D моделювання.

Отже, дано: план приміщень, на якому зазначено розташування елементів торгового залу. Будується об'ємна модель будівлі з урахуванням торгових меблів та іншого устаткування.

Об'ємна модель торгового залу магазину

На плані фіксуються точки спостереження і підбираються відповідні ракурси:

Тепер, коли місця розміщення камер опрацьовані, можна нанести на плани їх точне розташування і висоту установки. Потім виконати прокладання кабелів. А після закінчення кінцевого облаштування залу, закінчити монтаж камер спостереження.

Інші наші рішення для магазинів:
Контроль касових операцій

Касовий вузол - це те місце в будь-якому магазині, до якого прикута особлива увага адміністрації торгового підприємства. Адже саме тут відбувається зіставлення проданої продукції і отриманих грошей. Досить часто на цій ділянці відбуваються помилки або навіть цілеспрямовані махінації:

  • 1 помилкова решта
  • 2 проводка «в обхід каси»
  • 3 підміна одного найменування іншим
  • 4 підміна кількості товару

Для аналізу таких випадків одного відеоспостереження мало, адже важко зіставити - що було реально відпущено, а що саме «проведено по касі». На допомогу приходять системи контролю касових операцій або, по-іншому, системи кеш-контролю.

У найпростішому варіанті виконання, на відеозображення від камери спостереження накладається текстова інформація про рух товарів і грошей, яку в спірних або підозрілих ситуаціях легко проаналізувати: в режимі реального часу або по запису. Оскільки сучасні цифрові камери мають досить потужний функціонал, ніяких додаткових пристроїв купувати немає необхідності . Залишається тільки «зв'язати» облікову систему магазину з відповідними камерами відеоспостереження.

Що ж ми отримуємо:

  • 1 візуальний контроль товарів: їх найменування і кількість
  • 2 контроль коштів
  • 3 аудіо контроль - як додатковий засіб вирішення конфліктних ситуацій

На відео - приклад реалізації одного з таких проектів, що був впроваджений командою «Онлайн Відео Систем» спільно з IT-фахівцями замовника.

Можливі також і більш складні варіанти організації системи контролю магазину: підключення до системи торгових вагів і іншого контрольно-облікового обладнання, стикування з системою контролю доступу та обліку робочого часу персоналу. Запис подій проводиться в окрему базу даних з можливістю подальшого пошуку необхідного відео фрагмента за подією, часу, найменуванню тощо. Схема і алгоритм роботи такого комплексу розробляється під конкретного замовника і специфіку роботи магазину.

Інші наші рішення для магазинів:
Відеоспостереження торгового залу супермаркету. Проектування і 3D візуалізація.

Ця тема найбільш актуальна для міжміських автобусних маршрутів. На автостанціях посадка відбувається строго по квитках, але на проміжних зупинках - контроль відсутній. Водій бере пасажирів, гроші «кладе до кишені», а власник маршруту зазнає нестачу коштів.

Сучасні моделі цифрових камер підтримують можливість безперервної запису відео та аудіо матеріалу на карту пам'яті. Мобільні мережі передачі даних (3G, CDMA) і технології хмарного сервісу забезпечують онлайн доступ до камери через мережу Інтернет. Безперебійне автономне живлення система отримує через спеціальний стабілізатор від бортової мережі автобуса. Так ми отримуємо комплекс мобільного відеоспостереження для перегляду як живого відео, так і записів, зроблених в процесі поїздки. Це дозволяє контролювати посадку пасажирів і звести до мінімуму збитки від махінацій несумлінних водіїв.

Переваги:

  • 1віддалений перегляд записів в будь-який зручний час, без необхідності знаходження в автобусі
  • 2запис звуку - як додатковий засіб контролю
  • 3можливість включення послуги «безкоштовний WiFi на борту»

На відео - приклад відеозапису одного з таких комплексів, впровадженого командою «Онлайн Відео Систем»:

Зв'яжіться з нами

Подзвонити нам
+380(50)697-67-70
Viber Написати/подзвонити
+380(50)697-67-70
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Написати нам
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.